Майкъл Иванов с победа в квалификациите на Републиканското по мотокрос

В съботния ден на мотополигон „Козар Белене“, Община Левски завършиха квалификациите и първия манш в МХ/МХ 40 от програмата на третия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос. Идеално трасе и температури около 23 градуса накараха пилотите да покажат най-доброто от себе си преди утрешните маншове. 74 състезатели от България, Румъния и Турция взеха участие в пробягванията.

Ето и пилотите с най-бързи времена от квалификациите:

• Клас МХ 65сс Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тим, КТМ) – 2:09.660 минути
  • Клас МХ 85 сс Християн Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ) – 1:53.869 минути
  • Клас МХ 1: Любомир Васев (Тексим Мотор Спорт, Ямаха) – 1:49.190 минути
  • Клас МХ 2: Майкъл Иванов (Тексим Мотор Спорт, КТМ) – 1:43.775 минути

В класовете МХ и МХ 40, които карат заедно, 33 пилоти излязоха в тренировките, квалификацията и първия състезателен манш. Мартин Тодоров (М6 Ямаха Рейсинг тим) успя да спечели надпреварата и нови 25 точки към актива си за генералното класиране. Тодоров беше безупречен през 15-те минути + 2 обиколки и с аванс от близо 10 секунди финишира пред Григор Царев (Джей Ар Си Моторспорт, КТМ) и на 43 секунди от третия Юлиан Райчев (Панчо рейсинг тим, Кавазаки).

За класирането в МХ (след 1 манш). Победа за Григор Царев (25 точки), втори е Николай Колев (СК Велико Търново, Хонда, 22 точки), а трети Велик Кличуров (МСК Калабак 1969, Кавазаки, 20 точки).

В МХ – 40 (след 1 манш). Мартин Тодоров (25 точки), втора позиция за Юлиан Райчев (22 точки), трети Атанас Петров АИТ рейсинг тим, КТМ, 20 точки).

В неделя от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При Левски, а след него са и всички състезателни маншове.